Menü
Alışveriş Sepeti

Sık Sorulan Sorular

İyi oturan bir sütyen, kadın bedenini tek bir koşulda güzelleştirir: Doğru beden seçimi! Sütyen rehberimizle size uyan modeli bulacağınızı garanti ediyoruz.
75B ya da 80C? Ölçülerinizi nasıl almanız gerektiğini gösteriyoruz. Rahat bir sütyen giyinin ve göğsünüzün etrafını mezurayı en tepe noktasına yerleştirerek ölçün. Göğüs altı ölçücü için direkt olarak göğsünüzün alt kısmının çevresini ölçün.
Sütyen ölçüsü her zaman iki parçadan oluşur: Göğüs altı çevresi ve göğüs ölçüleri. Göğüs altı çevresi santimetre cinsinden ölçülür. Bu ölçü sütyen ölçülerinden birini verir ve beşerli olarak kısaltılır. (örneğin 75, 80, 85).

Harfler ise kup olarak adlandırılan göğüs büyüklüğünü belirler. En küçük kup A'dır. Kup büyüklüğü göğüs çevresi ve göğüs altı çevresi arasındaki farkı verir. Örneğin, 94 cm ve 79 cm = 15 cm.

Göğüs altı ve göğüs çevresi arasındaki fark
  • A-Kup: 12-14 cm
  • B-Kup: 14-16 cm
  • C-Kup: 16-18 cm
  • D-Kup: 18-20 cm
  • E-Kup: 20-22 cm
Biliyor muydunuz? Farklı bir sütyen bedeni de sizin için uygun olabilir.

Eğer istediğiniz sütyen modelinin size ait olan bedeni kalmadıysa çapraz bedende olan sütyeni alabilirsiniz. Bunun için göğüs çevresi bedeninin bir büyüğünü, kup bedeninin ise bir küçüğünü seçin ya da tam tersi. Örnek olarak: 80B bedeninin çapraz ölçüleri 85A ve 75C'dir.
Çok mu dar? Çok mu geniş? Rahatsız mı? Eğer çok küçükse sütyen sizi çok fazla sıkacak ve daraltacaktır. Kol altlarından ve sırt kısmından deriniz çıkar, bu da hem hoş görünmez hem rahatsız eder. Büyük beden bir sütyen ise göğsü iyi kavramaz ve sürekli kayar.
kuplar küçük geleceği için ön tarafta askılar havada durur ve üst kısımda boşluk oluşur. kuplar kol ve dekolte kısımlarından göğsü yeteri kadar saramaz. göğüs altı bantı çok dar gelir, keser ve giydiğinizde çok rahatsız eder. balenler kol altlarına baskı yaparak canınızı acıtır.
kuplar katlanır ve kırışır. balenler olması gereken yerde değil, kaburgaların üzerindedir, bu nedenle baskı yapar. göğüs altı bantı çok geniştir ve sırt kısmı yukarıya doğru çıkar.ÇEREZ KULLANIM UYARISI Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik ve Güvenlik sayfamızı inceleyebilirsiniz.